moakcaffe.pl

SKLEP

Blog

Kawa- balsam dla duszy i ciała...

Kawowe inspiracje 

 Kawa
jest cudownym napojem, który, pity z umiarem, wpływa na nas  pozytywnie . Podczas gdy już samo picie kawy może mieć na nas  pozytywny wpływ, wcieranie w skórę mydła lub kremu, które zawierają kawę, jest obietnicą dodatkowych korzyści, które uczynią z kawy ulubiony "napój " dla naszej skóry. Kawa  jest składnikiem  kremów antycellulitowych i peelingów. Zmielona kawa jest o wiele drobniejsza niż cukier czy piasek. Przez to jest równie skuteczna, a jednocześnie delikatniejsza dla skóry. 
Istnieje wiele “przepisów” na domowy peeling z kawy - najprostszy to po prostu połączenie kawy, oliwy z oliwek i, na przykład, cynamonu...

 
Wplyw kawy na nasz organizm

Kawa
jest także bogatym źródłem antyoksydantów , które zmniejszają ryzyko chorób serca i nowotworów, odgrywają też ważną rolę w zwalczaniu stresu oksydacyjnego, co pomaga zapobiegać chorobom takim jak miażdżyca, choroba Parkinsona i Alzheimera. 
Środowisko pełne jest wolnych rodników, które sieją spustoszenie na Twojej skórze.
Tymczasem dzięki antyoksydantom zawartym w kawie chroni ona skórę i wzmacnia jej naturalne systemy obronne. 
Antyoksydanty pomagają też zwiększyć produkcję kolagenu.
Poprawa wydolności fizycznej: Kofeina może zwiększać wytrzymałość i poprawiać wydolność fizyczną poprzez stymulację układu nerwowego i zwiększenie produkcji adrenaliny. Może również zmniejszać uczucie zmęczenia i poprawiać reakcję mięśni.
UWAGA!!!

Należy jednak pamiętać, że wpływ kawy na organizm może się różnić w zależności od jednostki i ilości spożywanego napoju. Osoby wrażliwe na kofeinę mogą doświadczać negatywnych skutków, takich jak nerwowość, trudności w zasypianiu, niestrawność czy szybsze bicie serca. Warto również pamiętać, że kawa może wpływać na wchłanianie niektórych składników odżywczych, takich jak żelazo.
 
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=